LM: Manchester City pokonał PSG 2:1

24 listopada 2021

Manchester City pokonał Paris Saint-Germain 2:1 (0:0) w meczu 5. kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Goście prowadzili po trafieniu Kyliana Mbappé w 50. minucie. Trzynaście minut później wyrównał Raheem Sterling, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Gabriel Jesus kwadrans przed końcem spotkania. W innym meczu Club Brugge przegrał u siebie z RB Lipsk 0:5 (0:4). Te rezultaty sprawiają, że Manchester City i PSG są już pewne awansu do 1/8 finału. W grupie B Atletico Madryt przegrało z Milanem 0:1 (0:0), a Liverpool wygrał z FC Porto 2:0 (0:0). Pewny awansu z pierwszego miejsca w grupie jest Liverpool, pozostałe trzy drużyny wciąż walczą o zajęcie drugiego miejsca premiowanego grą w fazie pucharowej. W grupie C Besiktas przegrał z Ajaxem Amsterdam 1:2 (1:0), a Sporting Lizbona pokonał Borussię Dortmund 3:1 (2:0). Już wiadomo, że pierwsze miejsce zajmie Ajax, a drugie Sporting. Borussia zagra na wiosnę w Lidze Europy. W grupie D Inter Mediolan pokonał Szachtar Donieck 2:0 (0:0), a Real Madryt wygrał w Tyraspolu z Sheriffem 3:0 (2:0). Inter i Real zapewniły sobie udział w fazie pucharowej. Mecze ostatniej – 6. kolejki Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 7-8 grudnia.