LM: Napoli zremisowało z Barceloną, gol Roberta Lewandowskiego

21 lutego 2024

Robert Lewandowski zdobył bramkę, a Barcelona zremisowała na wyjeździe z Napoli 1:1 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski otworzył w 60. minucie wynik spotkania. To jego drugie trafienie w bieżącym sezonie w tych elitarnych rozgrywkach. Piętnaście minut później wyrównał Nigeryjczyk Victor Osimhen. Lewandowski rozegrał cały mecz, a poza kadrą Napoli pozostał Piotr Zieliński, który nie został zgłoszony do europejskich pucharów. W innym spotkaniu tej fazy Porto niespodziewanie wygrało z londyńskim Arsenalem 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Brazylijczyk Galeno (90+4′). W zespole „Kanonierów” cały mecz rozegrał Jakub Kiwior. Rewanże w obu parach zaplanowano na 12 marca.