LM: Pierwsze ćwierćfinałowe mecze dla Barcelony i Atletico

10 kwietnia 2024

Pierwsze ćwierćfinałowe mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów dla Barcelony i Atletico Madryt. „Duma Katalonii” z Robertem Lewandowskim (na boisku spędził 90 minut) wygrała na wyjeździe z Paris Saint-Germain 3:2 (1:0).

Decydującego gola strzelił dla gości w 77. minucie Andreas Christensen; wcześniej dla Barcy dwukrotnie trafił Raphinha (37. i 62. min). Bramki dla PSG zdobyli Ousmane Dembele (48.) i Vitinha (51.). Z kolei Atletico pokonało Borussię Dortmund 2:1 (2:0) – gospodarze dwukrotnie trafili już w pierwszej połowie: najpierw Rodrigo de Paul (4.), a potem Samuel Lino (32.). Jedynego gola dla BVB strzelił w 81. minucie Sebastien Haller. Dzień wcześniej w ćwierćfinałach remisy – Realu Madryt z Manchesterem City 3:3 i Arsenalu z Bayernem Monachium 2:2. Rewanże w przyszłym tygodniu.