LM: PSG i Porto z awansem, sensacyjna porażka Barcelony

13 grudnia 2023

Piłkarze Paris Saint-Germain i Porto uzupełnili grono uczestników 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rywalizujący w grupie F paryżanie w ostatniej, 6. kolejce zremisowali w Dortmundzie z pewną awansu miejscową Borussią 1:1 (0:0). W innym meczu tej grupy Newcastle United przegrało z Milanem 1:2 (1:0). Borussia (11 pkt) i PSG (8 pkt) zagrają w 1/8 finału Champions League, a Milan (8 pkt) będzie kontynuował zmagania w Lidze Europy.

W grupie H Porto pokonało natomiast Szachtar Donieck aż 5:3 (2:1). Do awansu gospodarzom wystarczał zaledwie remis. W innym meczu tej grupy doszło do sensacji – Barcelona przegrała na wyjeździe z Antwerpią 2:3 (1:1). Do 72. minuty w zespole „Dumy Katalonii” grał Robert Lewandowski. Barcelona (12 pkt) zachowała jednak pierwsze miejsce w tabeli grupy. Na 2. pozycji uplasowało się Porto (12 pkt), a na 3. – Szachtar (9 pkt), który na wiosnę zagra w Lidze Europy. W grupie F już wcześniej awans zapewniły sobie Atletico Madryt i rzymskie Lazio. Na zakończenie zmagań obie drużyny zmierzyły się ze sobą w stolicy Hiszpanii. Gospodarze wygrali 2:0 (1:0) i zajęli 1. miejsce w końcowej tabeli grupy. W innym spotkaniu szkocki Celtic pokonał Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:0). Mistrz Holandii zagra teraz w Lidze Europy. Serią 19 meczów bez porażki w Lidze Mistrzów może pochwalić się Manchester City. Obrońca trofeum na zakończenie rywalizacji w grupie G wygrał na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad 3:2 (1:0). Z tej grupy awans uzyskało także RB Lipsk, które pokonało Young Boys Berno 2:1 (0:0). Od 70. minuty w zespole gości grał Łukasz Łakomy. Jego zespół rywalizację będzie kontynuował w Lidze Europy. Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 18 grudnia.