LM: Real Madryt i AC Milan w półfinale

18 kwietnia 2023

Piłkarze Milanu i Realu Madryt awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym „Rossoneri” zremisowali na wyjeździe z Napoli 1:1 (1:0). Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Francuza Oliviera Girouda (43′). Wyrównał Nigeryjczyk Victor Osimhen (90+3′). W pierwszej połowie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Giroud (22′). W 82. minucie „jedenastkę” dla gospodarzy zmarnował natomiast Gruzin Chwicza Kwaracchelia. W zespole z Neapolu do 75. minuty grał pomocnik Piotr Zieliński, a na ławce rezerwowych usiedli obrońca Bartosz Bereszyński i bramkarz Hubert Idasiak. Spotkanie poprowadził polski zespół sędziowski na czele z Szymonem Marciniakiem. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 1:0. Broniący trofeum „Królewscy” natomiast wygrali w rewanżu w Londynie z miejscową Chelsea 2:0 (0:0) po dwóch golach Brazylijczyka Rodrygo (58′, 80′). W pierwszym spotkaniu zespół ze stolicy Hiszpanii zwyciężył 2:0. W półfinałach Milan zmierzy się z inną drużyną z Mediolanu – Interem lub lizbońską Benficą, natomiast rywalem Realu będzie Manchester City bądź Bayern Monachium. Rewanże w dwóch pozostałych parach zaplanowano na środę.