LM: Remis Bayernu Monachium z Red Bull Salzburg

16 lutego 2022

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie zremisował na wyjeździe z Red Bull Salzburg 1:1 (0:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dla gospodarzy w 21. minucie gola strzelił Junior Adamu, a wyrównał w doliczonym czasie gry drugiej połowy Kingsley Coman. W drugim środowym spotkaniu Inter Mediolan przegrał z Liverpoolem 0:2 (0:2) po golach Roberto Firmino (75′) i Mohameda Salaha (83′). Rewanże w tych parach 8 marca. We wtorek Paris Saint-Germain pokonało Real Madryt 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Kylian Mbappe (90+4′). W 61. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Argentyńczyk Lionel Messi. W innym wtorkowym spotkaniu Sporting CP przegrał z Manchesterem City 0:5 (0:4). Dwa gole strzelił Portugalczyk Bernardo Silva (17′, 44′), a po jednym trafieniu dołożyli Algierczyk Riyad Mahrez (7′), Phil Foden (32′) i Raheem Sterling (58′). Mecze rewanżowe w tych parach zaplanowano na 9 marca.