LM: Szachtar zremisował z Realem w Warszawie

11 października 2022

Piłkarze Szachtara Donieck zremisowali z Realem Madryt 1:1 w spotkaniu 4. kolejki grupy F Ligi Mistrzów. Gola dla ukraińskiego zespołu, który występował w roli gospodarza, strzelił Ołeksandr Zubkow w 46. minucie. Wyrównał w doliczonym czasie niemiecki obrońca Realu Antonio Rudiger. W innym meczu tej grupy Celtic Glasgow przegrał z RB Lipsk 0:2. „Królewscy” mają 10 punktów i są pewni awansu do 1/8 finału. Drugie miejsce zajmuje RB Lipsk – 6 punktów, trzecie Szachtar – 5 punktów, a czwarte Celtic – 1 punkt.

W grupie G FC Kopenhaga zremisowała z Manchesterem City 0:0. Bohaterem meczu w Kopenhadze był bramkarz gospodarzy i reprezentacji Polski Kamil Grabara, który w 25. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Riyada Mahreza. W drugim spotkaniu tej grupy Borussia Dortmund zremisowała z FC Sevilla 1:1. City zapewniło sobie już awans – ma 10 punktów. Druga jest Borussia – 7 punktów. FC Kopenhaga i FC Sevilla mają po dwa punkty.

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie grupy H w Hajfie. Miejscowe Maccabi ograło Juventus 2:0, a wynik spotkania ustalony został jeszcze w pierwszej połowie. Wojciecha Szczęsnego już w 7. minucie pokonał Omer Atzili. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale wobec kontuzji Angela di Marii pojawił się na boisku już w 24. minucie. Nie odmienił jednak losów spotkania. W drugim meczu tej grupy Paris Saint Germian zremisowało z Benficą Lizbona 1:1.
PSG i Benfica mają po 8 punktów, a Juventus i Maccabi po 3.

W grupie E Dinamo Zagrzeb zremisowało z FC Salzburg 1:1, a AC Milan przegrał z Chelsea Londyn 0:2. Chelsea ma 7 punktów, Salzburg – 6, Milan – 4, a Dinamo – 4.