Marszałek Sejmu spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim

21 listopada 2023

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim zaraz po tym, jak wyklaruje się jego status. Marszałek odniósł się podczas konferencji prasowej do słów szefa rządu, który mówił w poniedziałek, że jeżeli Szymon Hołownia byłby skłonny przyjąć go na spotkanie, to bardzo chętnie się z nim spotka.

Marszałek Hołownia powiedział, że obecnie Mateusz Morawiecki jest osobą, która jeszcze nie sformowała nowego rządu, a jednocześnie administruje pracami rządu. „Kiedy ten nowy rząd zostanie przez niego sformowany, zaprzysiężony przez prezydenta, niezwłocznie spotkam się z tak usankcjonowanym premierem, aby zadać mu też wiele pytań dotyczących tego, co do Sejmu teraz spływa” – powiedział marszałek.
W Sejmie jest też rządowy projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. W tym roku niedziela handlowa przypada w Wigilię 24 grudnia. Rząd zaproponował przeniesienie jej na dzień 10 grudnia. Sklepy mają być czynne do 14.00. Rada Ministrów wniosła też projekt nowelizacji ustawy o wakacjach kredytowych. Zakłada on zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego w 2024 roku na warunkach obowiązujących w roku 2023. Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Przedłuża on do 30 czerwca przyszłego roku obowiązywanie zerowej stawni podatku VAT na podstawową żywność. Wszystkie projekty zostały skierowane do zaopiniowania przez Biuro Legislacyjne oraz Biuro Analiz Sejmowych.

PARTNERZY