Mateusz Morawiecki: KPO i Polski Ład są nadzieją na lepszą przyszłość po pandemii

26 czerwca 2021

Krajowy Plan Odbudowy, ale też Polski Ład, w którym wkomponowano środki wynegocjowane podczas unijnych szczytów przez polski rząd, są nadzieją na lepszą przyszłość po pandemii – mówił premier Mateusz Morawiecki odbierając Biało-Czerwoną Różę portalu wPolityce.pl.

 

 

Kancelaria Premiera poinformowała w sobotę, że premier oraz czworo ministrów, którzy brali udział w unijnych negocjacjach – minister ds. UE Konrad Szymański, minister finansów Tadeusz Kościński oraz wiceministrowie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda i Małgorzata Jarosińska-Jedynak – otrzymali Biało-Czerwone Róże portalu wPolityce.pl za wynegocjowane środki z budżetu UE na lata 2021–2027. „W lipcu 2020 r. wywalczyliśmy największe w historii Unii Europejskiej środki dla naszego kraju – ok. 770 mld zł. Pieniądze te pomogą wzmocnić polską gospodarkę oraz umożliwią szybsze wyjście z kryzysu wywołanego przez Covid-19. Unijne środki planujemy zainwestować m.in. w rozwój, infrastrukturę, środowisko, edukację, zdrowie oraz tworzenie nowych miejsc pracy” – przypomina Kancelaria Premiera w komunikacie.

Podczas uroczystości – jak wskazuje KPRM – szef rządu dziękował w imieniu całej Rady Ministrów za wyróżnienie i dostrzeżenie jak ważnym dla rozwoju Polski był proces negocjowania środków do Krajowego Planu Odbudowy i „całego wielkiego projektu, który można nazwać włączeniem środków europejskich do Polskiego Ładu”. Premier dziękował także wszystkim tym, którzy w ostatnich, bardzo trudnych czasach stawiali czoła pandemii – personelowi medycznemu, funkcjonariuszom i służbom mundurowym, ale też „niektórym mediom”, bo – jak zauważył – „walka z epidemią to także walka z fake newsami”.

„Na tym tle wyróżnia się portal wPolityce.pl i tygodnik Sieci. Składam podziękowania za to, że zawsze walczyliście o prawdę. Dzięki waszej dbałości o tę prawdę, wyłapywaniu nieprawdziwych informacji rozsiewanych po medialnej rzeczywistości, przyczyniliście się do szybszego zwalczenia epidemii” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie KPRM. „Krajowy Plan Odbudowy, ale też Polski Ład, w którym wkomponowano środki wynegocjowane podczas unijnych szczytów przez polski rząd, są nadzieją na lepszą przyszłość po pandemii” – mówił premier. „Przed nami szereg wyzwań, ale też szans. Mamy rekordowo niskie bezrobocie i programy, które stanowią podwaliny dla nowego otwarcia. Myślę, że dziś jest dobry czas dla nas, musimy go wykorzystać. Musimy pielęgnować polską wolność i solidarność jak biało-czerwone róże. Od tego, jak skuteczni będziemy w tej pielęgnacji, zależy czy wykorzystamy szanse w najbliższych dekadach. Jestem przekonany, że tak” – dodał Morawiecki.

PARTNERZY