ME: Maciej Bodnar 8. w indywidualnej jeździe na czas elity

9 września 2021

Maciej Bodnar zajął ósme miejsce w indywidualnej jeździe na czas podczas odbywających się w Trydencie mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Kolarze mieli do pokonania 22 km. Tytuł obronił Szwajcar Stefan Kung, drugie miejsce zajął mistrz świata w tej konkurencji Włoch Filippo Ganna (+8 s), a trzeci był Belg Remco Evenepoel (+15 s). Bodnar stracił do zwycięzcy minutę i 4 sekundy. W wyścigu zawodników do lat 23 Filip Maciejuk był 17., a Damian Papierski 34. Złoto zdobył Duńczyk Johan Price-Pejtersen. Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas rywalizowały kolarki. W elicie triumfowała Szwajcarka Marlen Reusser, a najlepsza z Polek Aurela Nerlo była 14. W kategorii do lat 23 czwarte miejsce zajęła Marta Jaskulska, a triumfowała Włoszka Vittoria Guazzini.