ME w Monachium: Polki mistrzyniami Europy w kajakarstwie! To nie jedyne medale

21 sierpnia 2022

Polska czwórka kajakarska w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto – zostały w Monachium mistrzyniami Europy w wyścigu na 500 m. Drugie miejsce zajęły Dunki, a trzecie Węgierki.

Anna Puławska wcześniej w niedzielę zdobyła złoto w indywidualnej rywalizacji na tym dystansie. Złotymi medalistami zostali także kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński w rywalizacji dwójek na 200 m. Srebro wywalczyły Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto w kajakarskiej dwójce na 200 m oraz w jedynce Justyna Iskrzycka na 1000 m.

Anna Puławska została w Monachium mistrzynią Europy w rywalizacji kajakarek na 500 m. Polka na finiszu wyprzedziła Węgierkę Eszter Rendessy i Dunkę Emmę Jorgensen. Dla Puławskiej to drugi złoty medal w stolicy Bawarii. W sobotę razem z Karoliną Nają były najlepsze w finale dwójek na 500 m.

Kajakarki Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto zdobyły srebrny medal w wyścigu dwójek na rozgrywanych w Monachium mistrzostwach Europy. Zwyciężyła osada z Węgier, a podium uzupełniły Niemki. Wcześniej w niedzielę kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zostali mistrzami Europy w rywalizacji dwójek na 200 m, a Justyna Iskarzycka zdobyła srebro w rywalizacji kajakarek na 1000 m.

Biało-czerwoni mają już dwanaście medali na tych zawodach: cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe.