ME: Wojciech Nowicki ze złotem, Ewa Swoboda ze srebrem!

9 czerwca 2024

Wojciech Nowicki zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie w rzucie młotem. Broniący tytułu reprezentant Polski w ostatniej, szóstej serii finałowego konkursu uzyskał najlepszy wynik w tym roku – 80,95 m. Drugi był Węgier Bence Halasz (80,49 m), a podium uzupełnił Ukrainiec Mychajło Kochan (80,18 m). Drugi z „Biało-Czerwonych” – Paweł Fajdek (77,50 m) zajął szóste miejsce. Także w niedzielę Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów. Polka w finale uzyskała czas 11,03 sek. Zwyciężyła Brytyjka Dina Asher-Smith (10,99 sek.), a brąz przypadł Włoszce Zaynab Dosso (11,03 sek.). Po trzech dniach mistrzostw Polacy mają na koncie cztery medale. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęli Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki oraz kulomiot Michał Haratyk. Zawody w stolicy Włoch potrwają do środy.