Złoto i srebro polskich zawodników podczas kajakarskich ME

6 czerwca 2021

Dorota Borowska zdobyła w Poznaniu złoty medal kajakarskich mistrzostw Europy w rywalizacji kanadyjkarek na 200 m. Druga była Ukrainka Ljudmiła Luzan, a trzecia Rosjanka Olesja Romasenko. To szósty krążek biało-czerwonych na tych zawodach.

Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal w rywalizacji dwójek kajakarskich na dystansie 200 m podczas mistrzostw Europy w Poznaniu. Zwyciężyły Słowenki, a trzecie miejsce zajęły Węgierki. To piąty medal biało-czerwonych na tych zawodach.

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski zostali w Poznaniu wicemistrzami Europy w kajakarstwie w rywalizacji kanadyjkarzy na 200 m. Zwyciężyli Hiszpanie o zaledwie 0,1 sekundy przed Polakami. Podium uzupełniła dwójka z Litwy. To czwarty medal biało-czerwonych w tej imprezie.