Kolejne medale Polaków na Uniwersjadzie w Lake Placid

19 stycznia 2023

Nicole Konderla i Adam Niżnik zdobyli złoto, a Kinga Rajda i Szymon Jojko brąz w rywalizacji mikstów w skokach narciarskich na zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid. Złoty medal zdobyła także kobieca drużyna panczenistek w składzie: Iga Wojtasik, Olga Kaczmarek i Natalia Jabrzyk. Wcześniej w środę najlepsza w biathlonowym sprincie na 7,5 km była Anna Nędza-Kubiniec. Czwartek przyniósł kolejne medale polskim sportowcom startującym w zimowej Uniwersjadzie w amerykańskim Lake Placid. Najpierw po brąz na 500 metrów sięgnął panczenista Marek Kania. Potem – również brąz – zdobył biathlonista Wojciech Janik w biegu pościgowym, a kilkadziesiąt minut później znów bieg pościgowy, ale pań i tu na podium już dwie Polki – srebro dla Anny Nędzy-Kubiniec, a brąz dla Barbary Skrobiszewskiej. Zawody w Lake Placid potrwają do 22 stycznia.