Medalowy czwartek polskich pływaków na ME w Belgradzie

20 czerwca 2024

Znakomite polskie popołudnie podczas pływackich mistrzostw Europy w Belgradzie. Złoto w skokach do wody z metrowej trampoliny zdobył Andrzej Rzeszutek (fot.) – to największy w historii polski sukces w tej dyscyplinie.

Blisko podium był też Kacper Lesiak, zajmując 4. miejsce. Tymczasem Polacy zdobyli też srebrny medal w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym. „Biało-czerwoni” (3:13.25) startowali w składzie: Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys, Ksawery Masiuk i Kamil Sieradzki. Złoto wywalczyli Serbowie (3:12.90), a brąz zdobyli Grecy (3:13.73). Po dwa brązowe medale sięgnęli pływacy – Adela Piskorska na 50 metrów stylem grzbietowym (wygrała Irlandka Danielle Hill) oraz Jakub Majerski na 100 metrów stylem motylkowym (przegrywając jedynie z dwoma Węgrami). Jan Kałusowski (2:10.20) zdobył też brązowy medal na 200 m stylem klasycznym. Na 100 metrów „motylkiem” rywalizował też Adrian Jaśkiewicz, zajmując 6. miejsce.