MLS: Frankowski z bramką, Klimala dwukrotnie asystował

4 lipca 2021

Chicago Fire pokonał Atlantę United 3:0 (2:0) w meczu 11. kolejki amerykańsko-kanadyjskiej piłkarskiej ligi MLS w strefie wschodniej. Swojego pierwszego gola w sezonie strzelił dla gospodarzy w 58. minucie Przemysław Frankowski (fot). W 81. minucie na murawie w drużynie gospodarzy zameldował się Adam Buksa.

W innym meczu „na wschodzie” Orlando City przegrało z New York Red Bulls 1:2 (0:1). W drużynie gości dwie asysty pierwszego stopnia zaliczył Patryk Klimala. W spotkaniu pomiędzy Nashville SC a Philadelphia Union wygranym przez gospodarzy 1:0 (1:0) występ w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Kacper Przybyłko. Houston Dynamo zremisowało z FC Cincinnati 1:1 (1:1), a całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Przemysław Tytoń. Columbus Crew podzieliło się punktami z New England Revolution po remisie 2:2 (1:2). Od 78. minuty w drużynie gości grał Adam Buksa. Wyjątkowo wysoką wygraną mogą się pochwalić zawodnicy DC United. Drużyna z Waszyngtonu rozgromiła Toronto FC na własnym stadionie aż 7:1 (3:1). Ekipa gości grała od 78. minuty bez jednego zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał wówczas Eriq Zavaleta. Liderem tabeli strefy zachodniej jest Seattle Sounders z 25 punktami na koncie. Na drugim miejscu jest Sporting Kansas City (23 pkt), a na trzecim Los Angeles Galaxy (21 pkt). W strefie wschodniej prowadzi New England Revolution (24 pkt), przed drugim Orlando City (21 pkt) i trzecim Philadelphia Union (19 pkt).