MŚ Elity: Polacy przegrali ze Szwedami 1:5

12 maja 2024

Polscy hokeiści przegrali w Ostrawie z jedną z najlepszych drużyn globu, Szwedami 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) w swym drugim grupowym meczu mistrzostw świata Elity.

Zawodnicy „Trzech Koron” już po kilku minutach prowadzili dwoma golami, a w drugiej tercji trafili na 3-0. Jedynego gola dla Polaków strzelił w 43. minucie Alan Łyszczarczyk. Szwedzi zdobyli jeszcze dwie bramki, ustalając wynik meczu, gdy biało-czerwoni grali w osłabieniu. W innych spotkaniach grupy B, Łotysze po dogrywce pokonali Francuzów 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, d. 1:0), a Słowacy wygrali z Kazachami 6:2 (3:0, 1:1, 2:1). Liderami tej grupy są Szwedzi; Polacy z jednym punktem na koncie zajmują ostatnie – ósme miejsce, a we wtorek o 20.20 następne spotkanie. Rywalami naszych hokeistów będą przedostatni w tabeli Francuzi. Wydarzeniem niedzieli w grupie A był mecz, w którym padło 11 bramek – Austriacy ulegli Szwajcarom 5:6 (2:1, 2:3, 1:2), a decydującego o zwycięstwie gola dla Helwetów zdobył 51 sekund przed końcową syreną Nico Hischier. Poza tym – Duńczycy przegrali z Kanadyjczykami 1:5 (0:2, 1:0, 0:3), a Finowie pokonali Brytyjczyków 8:0 (1:0, 5:0, 2:0). W tabeli prowadzą Kanadyjczycy.