MŚ: Japonia wygrała z Niemcami 2:1!

23 listopada 2022

Reprezentacja Japonii wygrała z Niemcami 2:1 (1:0) w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata. Do przerwy Niemcy prowadzili po golu Ilkaya Gundogana z rzutu karnego w 33. minucie. Wyrównał Ritsu Doan w 75. minucie, a wynik ustalił Takuma Asano w 83. minucie. W drugim meczu tej grupy Hiszpania wygrała z Kostaryką 7:0 (3:0). Dwa gole strzelił Ferran Torres (31. – karny i 54. min.), a po jednym Dani Olmo (11. min.), Marco Asensio (21. min.), Gavi (74. min.), Carlos Soler (90. min.) i Alvaro Morata (90. min +2).

Belgia wygrała z Kanadą 1:0 (1:0) w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Gola strzelił Michy Batshuayi w 44. minucie. Wcześniej – w 11. minucie – rzutu karnego nie wykorzystał kanadyjski obrońca Alphonso Davies. Strzał zawodnika Bayernu Monachium obronił Thibaut Courtois. W innym spotkaniu tej grupy Maroko bezbramkowo zremisowało z Chorwacją.