MŚ U-17: Polacy przegrali z Senegalem

14 listopada 2023

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała drugi mecz grupowy w mistrzostwach świata do lat 17., które są rozgrywane w Indonezji. Po porażce 0:1 z Japonią, we wtorek nasi młodzi piłkarze przegrali w Bandung z Senegalem 1:4 (0:2).

Pierwszego gola Polacy stracili w 18. minucie po strzale Idrissy Gueye. W 31. minucie piłkę do własnej bramki skierował Dominik Szala. W 38 minucie pierwszej połowy mecz z powodu ulewy był przerwany na ponad pół godziny. Po przerwie, w 52. minucie na 3:0 podwyższył ponownie Gueye. Bramkę dla Polski w 66. minucie zdobył Marcel Reguła. Trzy minuty później hat tricka skompletował Idrissa Gueye ustalając wynik meczu na 4:1 dla Senegalu. W piątek naszą drużynę czeka jeszcze jeden mecz grupowy z Argentyną. Awans do 1/8 finału uzyskają dwa zespoły z każdej z sześciu grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc.