MŚ w Katarze: Argentyna i Holandia w ćwierćfinałach!

3 grudnia 2022

Argentyna awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. „Albiceleste” w 1/8 finału na stadionie w Ar-Rajjan pokonali Australijczyków 2:1 (1:0). Wynik otworzył Lionel Messi w 35. minucie, dla którego było to spotkanie nr 1000 w zawodowej karierze. Na 2:0 podwyższył Julian Alvarez w 57. minucie. Gola dla Australijczyków strzelił Craig Goodwin w 77. minucie.

Wcześniej piłkarze Holandii awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata. Podopieczni Louisa van Gaala pokonali na stadionie w Ar-Rajjan Amerykanów 3:1 (2:0). Gole dla „Pomarańczowych” strzelili Memphis Depay (10. min.), Daley Blind (45. min. +1) i Denzel Dumfries (81. min.). Dla pokonanych bramkę zdobył Haji Wright (76. min.).