MŚ w Katarze: Chorwacja i Brazylia awansowały do ćwierćfinału

5 grudnia 2022

horwacja awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Janoub w Al Wakrah meczu 1/8 finału pokonała po rzutach karnych Japonię. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (0:1). Japończycy objęli prowadzenie w 43. minucie po golu Daizena Maedy. Wyrównał w 55. minucie Ivan Perišić. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. Konkurs „jedenastek” zakończył się zwycięstwem Chorwatów 3-1.

Brazylia awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 1/8 finału pokonała Koreę Południową 4:1 (4:0). Gole dla zwycięzców strzelili: Vinicius Junior (7′), Neymar (13′ – rzut karny), Richarlison (29′) i Lucas Paquetá (36′). Dla pokonanych trafił Paik Seung-ho (76′). W ćwierćfinale Brazylia zagra z Chorwacją.