MŚ w Katarze: Polska odpadła w 1/8 finału po porażce z Francją 1:3

4 grudnia 2022

Piłkarska reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Thumama w Dosze spotkaniu tej fazy „Biało-Czerwoni” przegrali z Francuzami 1:3 (0:1). Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Kylian Mbappé (74′, 90+1′), a jedno trafienie dołożył Olivier Giroud (44′). Jedynego gola dla „Biało-Czerwonych” strzelił z rzutu karnego w doliczonym czasie gry drugiej połowy Robert Lewandowski (90+9′). „Były dobre momenty, po których wyprowadzaliśmy groźne akcje i utrzymywaliśmy piłkę na połowie przeciwnika. Może nie było ich zbyt wiele, ale mieliśmy kilka świetnych momentów, które mogły zakończyć się bramką. Bardzo żałuję tego strzału Piotr Zielińskiego i dobitki, bo to była nasza najlepsza okazja. To wszystko toczyło się przy stanie 0:0. Na podsumowania przyjdzie czas. Po meczu są emocje, głowy i serca są gorące. Chcę podziękować piłkarzom, całemu naszemu sztabowi i wszystkim tym, którzy pomagali nam się przygotować do tych mistrzostw, byli z nami i wspierali nas. Nasza przygoda się zakończyła dzisiaj. Przegraliśmy z aktualnym mistrzem świata i jednym z faworytów do zdobycia tytułu” – skomentował po meczu selekcjoner Czesław Michniewicz.

W drugim, niedzielnym meczu 1/8 finału Anglia pokonała Senegal 3:0 (2:0). Gole strzelili Jordan Henderson (38′), Harry Kane (45+3′) i Bukayo Saka (57′). W ćwierćfinale Anglia zagra z Francją.