MŚ w Katarze: Polska przegrała z Argentyną, ale awansowała do 1/8 finału!

30 listopada 2022

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna selekcjonera Czesława Michniewicza przegrała z Argentyną 0:2 (0:0). W 39. minucie karnego dla „Albicelestes” nie wykorzystał Lionel Messi. Strzał obronił bramkarz „Biało-Czerwonych” Wojciech Szczęsny. Niedługo po zmianie stron Argentyńczycy objęli prowadzenie po golu Alexisa Mac Allistera (46′). Wynik ustalił w 67. minucie Julian Alvarez. W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska uległa Meksykowi 1:2 (0:0). W tabeli triumfowała Argentyna (6 pkt) przed Polską i Meksykiem (po 4 pkt). O awansie „Biało-Czerwonych” zadecydował lepszy bilans bramkowy. 4. – Arabia Saudyjska (3 pkt). W 1/8 finału Polska zagra 4 grudnia w Dosze na stadionie Al-Thumama z obrońcą tytułu – Francją. Dzień wcześniej w Al Rayyan Argentyna zmierzy się z Australią.

Piłkarska reprezentacja Australii awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym w Al Wakrah meczu ostatniej serii gier grupy D „Socceroos” pokonali Duńczyków 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 60. minucie zdobył Mathew Leckie. W innym spotkaniu Tunezja wygrała w Al Rayyan z pewną wyjścia z grupy Francją 1:0 (0:0). „Les Bleus” (6 pkt) triumfowali w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Drugie miejsce zajęli Australijczycy (6 pkt), a trzecie – Tunezyjczycy (4 pkt). Na 4. pozycji uplasowali się Duńczycy (1 pkt).