NBA/NHL: Zwycięstwo Bulls, porażka Blackhawks

21 marca 2023

Koszykarze Memphis Grizzlies są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej ligi NBA. W poniedziałek wicelider zachodu pokonał Dallas Mavericks 112:108. O krok od awansu są również Philadelphia 76ers, którzy jednak ponieśli porażkę po serii ośmiu zwycięstw. „Sixers” przegrali po dwóch dogrywkach z Chicago Bulls 105:109. W innych poniedziałkowych spotkaniach Utah Jazz pokonali Sacramento Kings 128:120, Charlotte Hornets wygrali z Indiana Pacers 115:109, Houston Rockets przegrali z Golden State Warriors 108:121, a New York Knicks ulegli Minnesota Timberwolves 134:140. Memphis Grizzlies zajmują drugie miejsce na zachodzie (44-27), za Denver Nuggets (48-24), którzy zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej. Pewni gry w ćwierćfinale wschodu są Milwaukee Bucks (51-20) i Boston Celtics (49-23). Sezon zasadniczy potrwa do 9 kwietnia, a nowego mistrza NBA poznamy w połowie czerwca.

Hokeiści Los Angeles Kings pokonali u siebie Calgary Flames 8:2 w meczu sezonu zasadniczego NHL. Dzięki 41. wygranej w sezonie drużyna z Los Angeles zrównała się w tabeli z liderem zachodu, Vegas Golden Knights. Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli Colorado Avalanche, którzy tym razem ograli Chicago Blackhawks 5:0. W innych poniedziałkowych spotkaniach Edmonton Oilers pokonali San Jose Sharks po dogrywce 5:4, Ottawa Senators wygrali z Pittsburgh Penguins 2:1, a Detroit Red Wings ulegli Florida Panthers 2:5. Na czele tabeli zachodu są Vegas Golden Knights i Los Angeles Kings, którzy zgromadzili po 92 punkty. Trzy punkty mniej mają Dallas Stars, a cztery tracą Colorado Avalanche i i Minnesota Wild. Na wschodzie prowadzą pewni awansu do fazy pucharowej Boston Bruins (111 pkt.) z wyraźną przewagą nad Carolina Hurricanes (98 pkt.) i New Jersey Devils (97 pkt.). Sezon zasadniczy potrwa do 14 kwietnia, a decydujące spotkania o Puchar Stanley’a odbędą się w czerwcu.