NHL/NBA: Zwycięstwa Blackhawks i Bulls

20 stycznia 2023

Hokeiści Chicago Blackhawks odnieśli pierwsze od dwóch miesięcy zwycięstwo w lidze NBA. W czwartek pokonali na wyjeździe Philadelphia Flyers 4:1. Dobrą passę kontynuują Edmonton Oilers. Kanadyjczycy odnieśli piąte zwycięstwo w rzędu, wygrywając przed własną publicznością z ubiegłorocznymi wicemistrzami – Tampa Bay Lightning 5:3. Dwa czwartkowe mecze zakoczyły się po dogrywkach. Buffalo Sabres pokonali New York Islanders 3:2, a Seattle Kraken zwyciężyli New Jersey Devils 4:3. W innych spotkaniach: Toronto Maple Leafs wygrali z Winnipeg Jets 4:1, Montreal Canadiens ulegli Florida Panthers 2:6, New York Rangers przegrali z Boston Bruins 1:3, Carolina Hurricanes pokonali Minnesota Wild 5:2, St. Louis Blues wygrali z Nashville Predators również 5:2, Arizona Coyotes przegrali z Washington Capitals 0:4, Columbus Blue Jackets ulegli Anaheim Ducks 3:5, Vegas Golden Knights musieli uznac wyższość Detroit Red Wings 2:3, a Los Angeles Kings przegrali z Dallas Stars 0:4.

W najlepszej koszykarskiej lidze świata – NBA – doszło do starcia ubiegłorocznych finalistów. Mistrzowie – Boston Celtics – podejmowali wicemistrzów – Golden State Warriors. Po czterech kwartach był remis 106:106. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli 15 punktów, a goście 12. Mecz zakończył się więc wynikiem 121:118. Było to 34. zwycięstwo Bruins w sezonie. Bostończycy pozostają najlepszą drużyną w lidze NBA. W innych czwartkowych spotkaniach: Detroit Pistons przegrali z Chicago Bulls 108:126, Minnesota Timberwolves pokonali Toronto Raptors 128:126, Phoenix Suns wygrali z Brooklyn Nets 117:112, a Portland Trail Blazers ulegli Philadelphia 76ers 95:105.