Nowy pomysł burmistrz Lori Lightfoot na pobudzenie działalności w centrum Chicago

11 czerwca 2021

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła inicjatywę mającą pomóc w odbudowie po pandemii biznesów znajdujących się w centrum Chicago. Plan nazwany “Central City Recovery Roadmap” (mapa drogowa odbudowy miasta) ma zachęcić mieszkańców i turystów do spędzenia latem i jesienią czasu w Wietrznym Mieście.

 

Od 11 lipca w każdą niedzielę zamykane będą odcinki ulic   State, Michigan Avenue i LaSalle. Właśnie tam mają być organizowane występy muzyczne i różnego rodzaju atrakcje w celu przyciągnięcia ludzi do centrum miasta. „Chicago nie będzie mogło w pełni odbić się po pandemii dopóki placówki kulturalne, handlowe i finansowe, napędzające nasze miasto nie będą w stanie wrócić do pełnej działalności” – powiedziała Lightfoot. Zaznaczyła, że nowy plan ma zachęcić ludzi do wyjścia na ulice i do powrotu do aktywności sprzed pandemii.

Władze Chicago obiecały również pomoc deweloperom w odzyskaniu najemców budynków w śródmieściu. Przewiduje on także zachęcenie pracowników do powrotu do biur między innymi poprzez wydzielenie specjalnego miejsca przed budynkiem   Board of Trade przy ulicy LaSalle, gdzie będzie można zjeść lunch. Natomiast inicjatywa „Meet Me on The Mile” to organizacja rodzinnych występów, wspólnych zakupów i promocja restauracji.

PARTNERZY