Conference League: Pogoń odpadła w II rundzie kwalifikacji, Raków i Śląsk graja dalej

29 lipca 2021

Piłkarze Pogoni Szczecin odpadli w drugiej rundzie kwalifikacji do Conference League. Po bezbramkowym remisie przed tygodniem w Szczecinie, tym razem „Portowcy” przegrali na wyjeździe z chorwackim Osijekiem 0:1 (0:1). Jedynego gola strzelił w 44. minucie Laszlo Kleinheisler.

Pogoń pożegnała się z Europą, za to do trzeciej rundy kwalifikacji awansowały Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław. Raków po rzutach karnych pokonał litewską Suduvę Mariampol. Przed tygodniem na Litwie i w czwartek w Bielsku-Białej padł remis 0:0. Dogrywka też bez rozstrzygnięcia, a w serii karnych wicemistrzowie Polski wygrali 4-3; bohaterem był bramkarz częstochowian Vladan Kovacević, który obronił dwie „jedenastki”. Z kolei Śląsk utrzymał przewagę z pierwszego spotkania, remisując u siebie z Araratem-Armenia Erywań 3:3 (1:2) i triumfując w dwumeczu 7-5. Dwa gole dla Śląska strzelił Robert Pich (2. i 66. min), jednego Szymon Lewkot (58. min). W trzeciej rundzie kwalifikacji, Raków zmierzy się z rosyjskim Rubinem Kazań, a Śląsk z izraelskim Hapoelem Be’er Szewa. Pierwsze mecze – 5 sierpnia w Polsce.