Piłka nożna LM: Dwa gole Lewandowskiego, zwycięstwo Bayernu

14 września 2021

Hit 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów dla Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec wygrali na wyjeździe z Barceloną 3:0 (1:0), a dwa gole strzelił Robert Lewandowski (w 56. i 85. minucie). Trafił też Thomas Mueller (33. min).

W innym meczu grupy E, Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą zremisowało z Benfiką Lizbona 0:0. W grupie F, niespodzianka – Young Boys Berno wygrali z Manchesterem United 2:1 (0:1). Zwycięstwo gospodarzom dała bramka, którą zdobył w ostatniej minucie Jordan Siebatcheu, wykorzystując duży błąd Jessiego Lingarda. Z kolei Villarreal zremisował z Atalantą Bergamo 2:2 (1:1). W grupie G, Sevilla zremisowała 1:1 (1:1) z FC Salzburg, w którym od 51. minuty występował Kamil Piątkowski. Zaś Lille zremisowało z Wolfsburgiem 0:0. W grupie H Malmoe FF przegrało 0:3 (0:3) z turyńskim Juventusem z Wojciechem Szczęsnym w bramce. A broniąca trofeum londyńska Chelsea pokonała Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0). W środę mecze 1. kolejki w grupach od A do D.