Piłkarska Ekstraklasa: Letnie okienko transferowe

15 czerwca 2024

Claude Gonçalves został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Portugalski pomocnik podpisał ze stołecznym klubem kontrakt ważny do końca sezonu 2026/2027. 30-latek występował ostatnio w bułgarskim Łudogorcu Razgrad, w barwach którego rozegrał łącznie 121 spotkań, w których strzelił 3 gole i zanotował 9 asyst. W minionym sezonie wraz z Łudogorcem wywalczył mistrzostwo Bułgarii oraz grał w Lidze Konferencji. To drugi transfer Legii przeprowadzony po zakończeniu sezonu. Wcześniej do warszawskiego zespołu z Zagłębia Lubin przeszedł Kacper Chodyna.

Ravve Assayag został nowym piłkarzem Stali Mielec. Izraelski napastnik związał się z klubem ekstraklasy umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Ostatnio 23-latek grał w rodzimym Hapoelu Akka. W minionym sezonie zagrał w 31 spotkaniach zaplecza tamtejszej ekstraklasy i strzelił 15 goli.

Fryderyk Gerbowski został nowym piłkarzem Stali Mielec. Do klubu ekstraklasy przeniesie się na zasadzie wolnego transferu po tym, jak 30 czerwca wygaśnie jego umowa z Wisłą Płock. Ze Stalą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o rok. Dla Gerbowskiego to powrót do ekipy z Mielca, której barw bronił w sezonie 2022/2023 na zasadzie wypożyczenia z Wisły. W minionych rozgrywkach pierwszej ligi wystąpił w 25 meczach „Nafciarzy” i strzelił dwa gole.

PARTNERZY

single.php