Piłkarska Ekstraklasa

13 sierpnia 2023

Puszcza Niepołomice zremisowała w Krakowie z Legią Warszawa 1:1 (1:1) w 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Beniaminek z Niepołomic prowadził od 26. minuty po golu Łukasza Sołowieja. Wyrównał w 34. minucie Josue. We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu, Pogoń Szczecin przegrała z Radomiakiem Radom 0:2 (0:2). Mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok przełożono na prośbę gospodarzy z Poznania w związku z przygotowaniami do nadchodzącego meczu w europejskich pucharach. Legia objęła prowadzenie w ligowej tabeli (7 pkt). Tyle samo punktów mają Lech, Cracovia i Zagłębie Lubin. Radomiak jest 6. (6 pkt), Pogoń – 8. (6 pkt), a Puszcza – 13. (4 pkt). W poniedziałek jeszcze mecz Warty Poznań z Ruchem Chorzów