Piłkarskie ME: Polska przegrała z Holandią

16 czerwca 2024

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 (1:1) w rozegranym w Hamburgu meczu grupy D mistrzostw Europy. „Biało-Czerwoni” objęli prowadzenie w 16. minucie po bramce Adama Buksy. Wyrównał trzynaście minut później Cody Gakpo. Gola dla „Oranje” na wagę zwycięstwa strzelił w 83. minucie rezerwowy – Wout Weghorst. W piątek Polacy zagrają w Berlinie z Austriakami.

Słowenia zremisowała z Danią 1:1 (0:1) w rozegranym w Stuttgarcie meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy. Duńczycy objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Christiana Eriksena. Wyrównał obrońca Górnika Zabrze – Erik Janža (77′). W drugim meczu tej grupy Serbia uległa Anglii 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę w 13. minucie zdobył Jude Bellingham.