Po mundialowej przerwie rozgrywki wznowiła angielska Premier League

26 grudnia 2022

Po mundialowej przerwie rozgrywki wznowiła angielska ekstraklasa piłkarska. W poniedziałek rozegrano 7 spotkań 17. serii gier Premier League.

Trzynaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie odniósł londyński Arsenal. „Kanonierzy” pokonali West Ham United 3:1 (0:1). Goście objęli prowadzenie w 27. minucie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił Algierczyk Said Benrahma. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się tylko gospodarze. Po golu strzelili: Bukayo Saka (53′), Brazylijczyk Gabriel Martinelli (58′) i Eddie Nketiah (69′). W zespole „Młotów” cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański. W pozostałych spotkaniach: Brentford zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2 (1:0), Crystal Palace uległo Fulham 0:3 (0:1), Everton przegrał z Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:1), Southampton uległo Brighton and Hove Albion (Jakub Moder poza kadrą meczową) 1:3 (0:2), Leicester City przegrało z Newcastle United 0:3 (0:3), a Aston Villa (Jan Bednarek i Matty Cash na ławce rezerwowych) uległa Liverpoolowi 1:3 (0:2). Arsenal (40 pkt) prowadzi w tabeli z przewagą siedmiu punktów nad Newcastle United oraz ośmiu nad Manchesterem City. Kolejka potrwa do środy.