Polacy na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata

20 sierpnia 2023

Damian Czykier awansował do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polak uzyskał swój najlepszy wynik w sezonie – 13,49 sekundy i w serii zajął trzecie miejsce. Był to 19. czas eliminacji, w których najszybszy okazał się Amerykanin Grant Holloway (13,18). Odpadli pozostali biało-czerwoni – 27. Jakub Szymański (13,65) i 41. Krzysztof Kiljan (14,09). Półfinały i finał – w poniedziałek.

Daria Zabawska nie przebrnęła kwalifikacji rzutu dyskiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka rzuciła 59 metrów i 28 centymetrów, i zajęła 16. miejsce. Do finałowej dwunastki zabrakło jej nieco ponad dwóch metrów. Najdalej rzuciła Amerykanka Valarie Allman (67,14 m). Finał zaplanowano na wtorek.

Karol Zalewski odpadł w eliminacjach biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. W swej serii zajął 6. miejsce z czasem 46,53 sekundy – jednym z najgorszych w całej stawce. Najszybszy był w niedzielę Norweg Havard Bentdal Ingvaldsen (44,39). Półfinały biegu na 400 metrów – w poniedziałek.

Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka wygrała swoją eliminacyjną serię z czasem 50,02 sekundy. Półfinały – w poniedziałek.

Hiszpania Maria Perez (1.26:51) zdobyła złoty medal w chodzie na 20 kilometrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Srebro dla Australijki Jemimy Montag (1:27.16), brąz dla Włoszki Antonelli Palmisano (1.27:26). Dwukrotna wicemistrzyni świata z ubiegłego roku – Polka Katarzyna Zdziebło po przekroczeniu półmetka trasy została zdyskwalifikowana.