Polacy nie chcą by Donald Tusk ponownie stanął na czele PO

27 czerwca 2021

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele – wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

 

 

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 24-25 czerwca badanych zapytano o to, czy ich zdaniem obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk powinien wrócić do lokalnej polityki i stanąć na czele Platformy Obywatelskiej. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 32 proc. badanych, a „raczej nie” – 28 proc. W sumie 60 proc. respondentów było zdania, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO.

„Zdecydowanie tak” odpowiedziało 9 proc. ankietowanych, a „raczej tak” – 17 proc. W sumie 26 proc. badanych uznało, że Donald Tusk powinien ponownie stanąć na czele PO. Odpowiedź „Nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 14 proc. respondentów. Sondaż telefoniczny został zrealizowany na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

PARTNERZY