Polacy zakończyli ME w Monachium z 14 medalami!

21 sierpnia 2022

Żeńska sztafeta 4 x 100 metrów zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polki w składzie Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda czasem 42 sekundy i 61 setnych pobiły rekord Polski. Wygrały Niemki, a brąz zdobyły Włoszki.

Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Polka uzyskała czas 12 sekund i 53 setne i wyprzedziła Węgierkę Lucę Kozak oraz reprezentantkę Szwajcarii Ditaji Kambundji.

Polska sztafeta 4 x 100 metrów zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Biało-czerwoni startujący w składzie Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć czasem 38 sekund i 15 setnych pobili rekord Polski. Wygrali Brytyjczycy, przed Francuzami.

Polska kończy mistrzostwa Europy z czternastoma medalami. Biało-czerwoni wywalczyli 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych krążków. Polska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji medalowej, tryumfowali Niemcy z szesnastoma medalami w tym siedmioma złotymi.