Poniedziałek na Piłkarskich Mistrzostwach Świata w Katarze

21 listopada 2022

Stany Zjednoczone zremisowały z Walią 1:1 (1:0) w rozegranym w mieście Al Rayyan meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Amerykanie objęli prowadzenie w 36. minucie po golu Timothy’ego Weaha. Wyrównał w 82. minucie Gareth Bale, który wykorzystał rzut karny.

Senegal uległ Holandii 0:2 (0:0) w rozegranym w Dosze meczu grupy A piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Bramki zdobyli: Cody Gakpo (84′) i Davy Klaassen (90+9′). W niedzielę w innym spotkaniu tej grupy Katar przegrał z Ekwadorem 0:2.

Anglia pokonała Iran 6:2 (3:0) w rozegranym w mieście Ar-Rajjan meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Bukayo Saka (43′, 62′), a po trafieniu dołożyli Jude Bellingham (35′), Raheem Sterling (45+1′), Marcus Rashford (71′) i Jack Grealish (90′). Oba gole dla pokonanych strzelił Mehdi Taremi (65′, 90+12′ – karny).