Poseł KO: Immunitet europosła nie ochroni Mariusza Kamińskiego

13 czerwca 2024

W ocenie Jacka Karnowskiego immunitet europosła nie ochroni Mariusza Kamińskiego przed odpowiedzialnością w sprawie wyborów korespondencyjnych oraz w innych postępowaniach.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych przypomniał o planowanym wniosku do prokuratury wobec byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji.
„Mariusz Kamiński jedzie do Unii Europejskiej także z bagażem Pegasusa” – dodał poseł Koalicji Obywatelskiej. Jacek Karnowski jeszcze jako prezydent Sopotu był inwigilowany za pomocą tego programu. „Dotyczyło to nie tylko wyborów, ale także innych rzeczy. Myślę, że po prostu ktoś chciał osiągnąć korzyść materialną” – mówił polityk. Jacek Karnowski wyjaśnił, że chodziło między innymi o procesy miasta przeciwko nieuczciwym przedsiębiorcom, a także o wątki rosyjskie. „Nawet funkcjonariusze CBA wykorzystywali niektóre rzeczy do prywatnych rozgrywek” – zwrócił uwagę. Sejmowa komisja śledcza do spraw wyborów kopertowych jeszcze w tym miesiącu ma przedstawić końcowy raport. Planowanych jest od siedmiu do dziewięciu wniosków do prokuratury.

PARTNERZY

single.php