Prezydent Joe Biden odwiedził miejsce katastrofy w Miami

2 lipca 2021

Prezydent Joe Biden spotkał się z rodzinami ofiar katastrofy budowlanej na przedmieściach Miami oraz ratownikami prowadzącymi akcję poszukiwawczą. Amerykański prezydent zapewnił, że zrobi wszystko, by możliwe było wydobycie ciał spod gruzów zawalonego budynku.

 

Zarówno Joe Biden, jak i republikański gubernator Florydy chwalili współpracę władz federalnych i stanowych. Joe Biden wraz z pierwszą damą USA przez 3 godziny rozmawiali z rodzinami zabitych i zaginionych pod gruzami dwunastopiętrowego budynku, który zawalił się w ubiegłym tygodniu w miejscowości Surfside. Prezydent powiedział, że członkowie rodzin realistycznie oceniają szanse na odnalezienie żywych. „Oni wiedzą, że z każdym dniem szanse są coraz mniejsze. Ale minimum, jakiego oczekują, to odnalezienie ciał” – mówił Joe Biden, przypominając tragiczne wydarzenie z własnego życia, jakim była śmierć pierwszej żony w wypadku samochodowym i niepewność, czy jego dzieci go przeżyły.

Biden pochwalił współdziałanie władz wszystkich szczebli w akcji ratowniczej. „Wszyscy jesteśmy w tej samej drużynie. Taka jest Ameryka, że potrafimy się zjednoczyć i nikogo nie porzucamy” – mówił amerykański prezydent dodając, że podczas akcji ratowniczej nikt nie patrzy na to, kto jest Demokratą, a kto republikaninem. Joe Biden powiedział, że ustalenie przyczyn katastrofy, w której 18 osób zginęło, a 145 uznaje się za zaginione, jest kluczowe, by w przyszłości uniknąć podobnych tragedii.

PARTNERZY