Prezydent Joe Biden przeprosił dziennikarkę za ostrą odpowiedź

16 czerwca 2021

Prezydent USA Joe Biden przeprosił na lotnisku w Genewie dziennikarkę CNN Kaitlan Collins za swoje aroganckie zachowanie podczas wymiany zdań pod koniec konferencji prasowej po spotkaniu z Władimirem Putinem.

 

 

„Mojej ostatniej interlokutorce należą się przeprosiny. Nie powinienem być takim mądralą jeśli chodzi o ostatnią odpowiedź, której udzieliłem” – powiedział Biden tuż przed wylotem do Waszyngtonu. Prezydent odniósł się w ten sposób do sytuacji z końca konferencji prasowej po spotkaniu z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Kiedy Biden odchodził już od podium, Collins zapytała go, co czyni go pewnym, że Putin zmieni swoje zachowanie, jeśli chodzi np. o prześladowanie rosyjskiej opozycji. Biden był wyraźnie zirytowany i odparł: „Kto do diabła mówił, że jestem tego pewny?”

Jak wyjaśnił, nie jest pewny, że Putin zmieni swoje zachowanie, lecz na jego zachowanie ma wpływ reakcja reszty świata i konsekwencje dla pozycji Rosji w świecie. „Jeśli tego nie rozumiesz, jesteś w złym zawodzie” – uciął prezydent, zwracając się do dziennikarki. Komentując zdarzenie na antenie CNN, Collins stwierdziła, że wykonywała swoją pracę, a przeprosiny nie były konieczne. „Doceniam jednak ten gest i że zrobił to w obecności innych reporterów” – powiedziała dziennikarka.

PARTNERZY