Prezydent Rosji udzielił wywiadu amerykańskiej NBC. Donalda Trumpa nazwał „barwną osobowością”

12 czerwca 2021

W wywiadzie dla NBC, który stacja wyemituje w poniedziałek prezydent Rosji powiedział, że słowo „zabójca” którego użył w stosunku do niego prezydent Biden rozumie jako synonim „hollywoodzkiego macho”.

 

 

Fragmenty wywiadu stacja zamieściła w piątek na swojej stronie internetowej. „Podczas mojej kadencji przyzwyczaiłem się do ataków pod różnymi kątami i z różnych obszarów pod najróżniejszymi pretekstami i powodami oraz różnego kalibru i zaciekłości i nic mnie to nie dziwi” – powiedział Putin, dodając, że „zabójca” to synonim „hollywoodzkiego macho”. Naciskany przez prowadzącego, który wymienił z imienia i nazwiska niektórych przeciwników Putina zabitych w ostatnich latach, rosyjski przywódca zdenerwował się: „Słuchaj, wiesz, nie chcę być niegrzeczny, ale to wygląda na jakiś rodzaj niestrawności, jest to niestrawność werbalna. Wspomniałeś o wielu osobach, które rzeczywiście cierpiały i umierały w różnych momentach z powodu różnych powodów, z rąk różnych osób” – powiedział.

Putin odrzucił także jako „nonsens” raport Washington Post, że Rosja przygotowuje się do zaoferowania Iranowi zaawansowanego systemu satelitarnego, który umożliwi Teheranowi śledzenie celów wojskowych, w tym pozostałych w Iraku oddziałów USA. „Mamy plany współpracy z Iranem, w tym współpracę wojskową i techniczną” – powiedział Putin. „To tylko fałszywe wiadomości. Nic o tym nie wiem. To tylko bzdury, śmieci”.

Putin porównał Trumpa z Bidenem.Byłego prezydenta Donalda Trumpa nazwał „barwną osobowością”: „Cóż, nawet teraz wierzę, że były prezydent USA, pan Trump, jest niezwykłą osobą, utalentowaną osobą, w przeciwnym razie nie zostałby prezydentem USA” – powiedział Putin Keirowi Simmonsowi z NBC prowadzącemu wywiad. „On jest barwną osobowością. Możesz go lubić lub nie. Ale on nie pochodził z establishmentu USA, nie był wcześniej częścią wielkiej polityki, a niektórzy to lubią, niektórzy nie lubią, ale to fakt.” Jeśli idzie o Bidena, Putin powiedział, że obecny gospodarz Białego Domu „radykalnie różni się od Trumpa, ponieważ prezydent Biden jest człowiekiem politycznej kariery. Praktycznie całe swoje życie spędził w polityce”.

„To inny rodzaj osobowości która ma pewne zalety i pewne wady, ale nie spodziewam się ze strony urzędującego prezydenta USA żadnych impulsywnych działań ”. Putin stwierdził też, że stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi są na historycznie niskim poziomie.

PARTNERZY