Prezydent USA, Joe Biden ogłosił ogólnokrajową akcję szczepień

3 czerwca 2021

Bilety na mecze, udział w loteriach i darmowe piwo – to tylko niektóre zachęty dla Amerykanów do przyjęcia szczepionki na Covid-19. Prezydent USA Joe Biden ogłosił wczoraj ogólnokrajową akcję, która ma doprowadzić do zaszczepienia co najmniej 70 procent Amerykanów przed Dniem Niepodległości.

Na początku kwietnia w Stanach Zjednoczonych szczepionkę na Covid przyjmowało prawie 4 miliony osób dziennie. Jednak w ostatnich tygodniach liczba chętnych spadła i obecnie w USA dziennie szczepi się około miliona osób. Prezydent Joe Biden zachęca pozostałych, by nie zwlekali i poddali się szczepieniom w jednym 80 tysięcy punktów na terenie całego kraju. „Na całym świecie ludzie robią wszystko by się zaszczepić. U nas to można zrobić bezpłatnie, beż żadnego oczekiwania” – mówił Joe Biden i poinformował, że rząd federalny wraz z prywatnymi firmami rozszerzą system zachęt do przyjęcia szczepionki. Prezydent USA wymieniał bezpłatne przejazdy do i z punktów szczepień, loterie i darmowe bilety na mecze koszykówki, baseballa i futbolu amerykańskiego. Joe Biden poinformował, że z okazji 4 lipca firma Anheuser-Busch postawi każdemu Amerykaninowi piwo. „Zaszczep się i wypij piwo. Darmowe piwo dla każdej osoby powyżej 21. roku życia by świętować nasza niezależność od wirusa” – mówił prezydent USA, który sam nie pije alkoholu.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 63% dorosłych Amerykanów. Joe Biden postawił jako cel by odsetek ten przed 4 lipca przekroczył 70 procent.

PARTNERZY