Primera Division: Gol i asysta Roberta Lewandowskiego, zwycięstwo Barcelony nad Athletikiem Bilbao

23 października 2022

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Barcelony w wygranym 4:0 (3:0) meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej z Athletikiem Bilbao. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Francuza Ousmane Dembélé, przy którym asystował kapitan reprezentacji Polski. Sześć minut później wynik podwyższył Sergi Roberto. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Lewandowski, dla którego było to dwunaste ligowe trafienie w tym sezonie. 34-letni napastnik opuścił boisko w 63. minucie. Dziesięć minut później wynik ustalił Ferran Torres. To dziewiąte zwycięstwo Barcelony w bieżących rozgrywkach Primera Division. W innych niedzielnych spotkaniach: Espanyol zremisował z Elche 2:2 (1:1), Real Betis przegrał z Atletico Madryt 1:2 (0:0), Girona zremisowała z Osasuną 1:1 (1:1), a Villarreal pokonał Almerię 2:1 (0:1). W tabeli prowadzi Real Madryt (31 pkt) z przewagą trzech punktów nad Barceloną oraz ośmiu nad Atletico.