Przedstawiciele Kongresu USA reprezentujący Illinois ostro krytykują reakcję władz poczty na ostatnie zbrojne ataki na listonoszy

21 października 2022

Przedstawiciele Kongresu Stanów Zjednoczonych reprezentujący Illinois ostro krytykują reakcję władz poczty na ostatnie zbrojne ataki na listonoszy. Jak twierdzą w liście otwartym do zarządu US Postal Service, brak odpowiednich działań mocno narusza zaufanie do instytucji, w której to zaufanie jest podstawą działania.

List senatorów Dicka Durbina i Tammy Duckworth, a także członków Izby Reprezentantów Jan Schakowsky, Mike’a Quigley’a i Seana Castena zwraca uwagę na znaczący wzrost liczby napadów na pocztowców z 80 w 2018 roku do ponad 260 w ubiegłym roku. Listonosze tracą nie tylko to co mają przy sobie, ale również klucze do skrzynek, gdzie ludzie zostawiają swoje czeki. „Żądamy, aby zarząd pociągnął (kierownictwo USPS) do odpowiedzialności. Ciągłe niedociągnięcia kierownictwa poczty mają tragiczne konsekwencje dla naszych wyborców” – piszą w liście ustawodawcy. Zwracają również uwagę, że dotychczasowe działania, podjęte w reakcji na ich poprzedni list, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

PARTNERZY