PŚ: Marius Lindvik wygrał w Willingen, Dawid Kubacki 14.

30 stycznia 2022

Norweg Marius Lindvik zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen w Niemczech. Za Lindvikiem (243 pkt.) na podium znaleźli się: drugi Niemiec Karl Geiger (238,7 pkt.) i trzeci Słoweniec Cene Prevc (235,6 pkt.). Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki (194,2 pkt.) zajął 15. miejsce, ale został przesunięty na 14. pozycję, po tym jak za nieprzepisową długość nart zdyskwalifikowany po konkursie został Japończyk Yukiya Sato. Do drugiej serii awansu nie uzyskali: 34. Kamil Stoch (73 pkt.), 41. Piotr Żyła (56,9 pkt.), 43. Paweł Wąsek (56,5 pkt.) i 44. Stefan Hula (51,1 pkt.). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Karl Geiger (1189 pkt.). Drugi jest Japończyk Ryoyu Kobayashi (1186 pkt.), a trzeci Norweg Halvor Egner Granerud (910 pkt.). Najwyżej z Polaków – na 20. miejscu – sklasyfikowany jest Kamil Stoch (226 pkt.). 23 jest Piotr Żyła (188 pkt.), a 37. Dawid Kubacki (61 pkt.).