PŚ: Timi Zajc wygrał ostatnie zawody sezonu w Planicy

2 kwietnia 2023

Słoweniec Timi Zajc wygrał ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na mamucie w Planicy reprezentant gospodarzy uzyskał 232,5 m i 234 m (455,1 pkt.). Drugie miejsce ze stratą 0,1 pkt. zajął rodak zwycięzcy, prowadzący na półmetku Anze Lanisek – 239,5 m i 242 m. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft – 238,5 m i 235 m (445,1 pkt.).

Najlepszy z Polaków Piotr Żyła – 221,5 m i 241,5 m (405,9 pkt.) na 14. miejscu. Kamil Stoch – 216 m i 231,5 m (402 pkt.) 15., Aleksander Zniszczoł – 226 m i 235,5 m (398,7 pkt.) 17., a Paweł Wąsek – 216 m i 198, 5 m (357,7 pkt.) 28. Już wcześniej zwycięstwo w generalnej klasyfikacji zapewnił sobie Norweg Halvor Egner Granerud, przed Kraftem i Laniskiem. Na czwartym miejscu uplasował się Dawid Kubacki. Polak wycofał się z rywalizacji w trakcie turnieju Raw Air w Norwegii, z powodu poważnej choroby żony Marty. Organizatorzy cyklu w o ostatnim w sezonie meldunku przed rozpoczęciem drugiej serii pozdrowili Dawida Kubackiego i jego żonę, życząc Pani Marcie szybkiego powrotu do zdrowia. Małą kryształową kulę za loty wygrał Kraft. Austriak triumfował także w cyklu Planica 7., a razem z kolegami z reprezentacji w Pucharze Narodów.