Puchar Polski: Awans Korony, Rakowa i Widzewa do 1/4 finału

6 grudnia 2023

Piłkarze Korony Kielce zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. W 1/8 finału drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego pokonała po dogrywce obrońcę trofeum – Legię Warszawa. W podstawowym czasie padł remis 1:1 (1:1). Dla gospodarzy trafił Hiszpan Adrián Dalmau (17′), a dla gości – Czech Tomáš Pekhart (42′). W końcówce dogrywki bramkę dla kielczan na wagę awansu do najlepszej „ósemki” zdobył Belg Martin Remacle (120′).

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W spotkaniu 1/8 finału mistrzowie kraju wygrali po dogrywce z Cracovią. W podstawowym czasie gry padł bezbramkowy remis, więc sędzia postanowił zarządzić dogrywkę. W niej zwycięską bramkę zdobył Serb Milan Rundić (93′).

Piłkarze łódzkiego Widzewa zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału drużyna trenera Daniela Myśliwca pokonała na wyjeździe inną ekstraklasową drużynę – Stal Mielec 2:1 (1:0). Goście objęli prowadzenie w 38. minucie po golu Bośniaka Imada Rondicia. Wyrównał Krzysztof Wołkowicz (69′). Bramkę dla Widzewa na wagę awansu do najlepszej „ósemki” zdobył w 85. minucie Hiszpan Jordi Sanchez.