Puchar Polski: Pogoń Szczecin – Wisła Kraków w wielkim finale

3 kwietnia 2024

Piłkarze Pogoni Szczecin wystąpią w finale Pucharu Polski. W półfinale „Duma Pomorza” pokonała po dogrywce Jagiellonię Białystok. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 59. minucie po golu Greka Eftimisa Kulurisa, a dwadzieścia minut później wyrównał Bartłomiej Wdowik. W dogrywce bramkę dla „Portowców” na wagę awansu zdobył Norweg Fredrik Ulvestad (98′). Rywalem Pogoni w finale będzie krakowska Wisła. Występująca na zapleczu elity „Biała Gwiazda” wygrała z ekstraklasowym Piastem Gliwice 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Szymon Sobczak (1′) i Hiszpan Jesus Alfaro (37′). Dla pokonanych trafił Ariel Mosór (54′). Decydujące spotkanie – 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.