Puchar Polski: Śląsk Wrocław przegrał z Termalicą Nieciecza, a Cracovia z ŁKS Łódź

23 września 2021

W pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski, mecz dwóch drużyn z ekstraklasy i niespodzianka. Wicelider – Śląsk Wrocław przegrał z beniaminkiem, ostatnim w tabeli Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 0:1 (0:1). Jedynego gola strzelił w 3. minucie Muris Mesanović. Wrocławianie prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu, bo w 52. minucie czerwoną kartkę dostał Cayetano Quintana. Ponadto piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. Pierwszoligowcy z Łodzi po rzutach karnych pokonali 3:1 Cracovię, grającą na co dzień w ekstraklasie. Po 90 minutach meczu i 30-minutowej dogrywce był remis 0:0.