Rajd Dakar: E. Goczał drugi, M. Goczał trzeci na 11. etapie

12 stycznia 2023

Eryk Goczał (+0:37) zajął drugie miejsce, a Marek Goczał (+2:38) był trzeci wśród kierowców lekkich pojazdów UTV na 11. etapie terenowego Rajdu Dakar. Na szóstej pozycji uplasował się natomiast Michał Goczał (+4:14). Zwyciężył Rokas Baciuška. Litwin pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. Eryk Goczał jest drugi (+4:17), Marek Goczał – trzeci (+14:18), a Michał Goczał – ósmy (+4:01:18).

Czwarty etap z rzędu, a piąty w tegorocznym Dakarze wygrał w rywalizacji kierowców samochodów Francuz Sebastien Loeb (Prodrive). Jadący Mini Jakub Przygoński był jedenasty (+11:28). W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota). Przygoński zajmuje odległe miejsce ze stratą 7:20,49 do lidera. Wśród motocyklistów najlepszy okazał się Argentyńczyk Luciano Benavides (Husqvarna). Na prowadzenie w rajdzie powrócił 4. w czwartek Skyler Howes (Husqvarna). Amerykanin wyprzedza o zaledwie 28 sekund Australijczyka Toby’ego Price’a (KTM) oraz o 2 minuty i 44 sekund Argentyńczyka Kevina Benavidesa (KTM). Zwycięzcą jedenastego etapu w kategorii quadów został Brazylijczyk Marcelo Medeiros. Liderem pozostaje natomiast Francuz Alexandre Giroud. Wśród ciężarówek triumfowało holenderskie Iveco, prowadzone przez Martina van den Brinka. Czwarte miejsce zajęło inne holenderskie Iveco Janusa van Kasterena z mechanikiem Darkiem Rodewaldem, które utrzymało prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W czwartek uczestnicy imprezy pokonali 427 km z Shaybah do biwaku na pustyni Empty Quarter. Odcinek specjalny liczył natomiast 274 km. Na piątek zaplanowano powrót do Shaybah (376 km – 185 km to odcinek specjalny). To dwudniowy etap maratoński, podczas którego zawodnicy nie korzystają z serwisu, a z wszelkimi usterkami muszą radzić sobie samodzielnie.