Rajd Dakar: Marek Goczał najlepszy w SSV, Wiśniewski drugi wśród quadów

13 stycznia 2022

Marek Goczał zwyciężył w 11. etapie Rajdu Dakar w kategorii pojazdów SSV. Na 14. miejscu, po pokonaniu 501 km ze startem i metą w Biszy, dojechał Michał Goczał. 22. miejsce zajął natomiast Aron Domżała. W klasyfikacji generalnej prowadzi Hiszpan Gerard Farres Guell. Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem są na trzecim miejscu (+17:59), a Michał Goczał z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zajmują piątą lokatę (+29:14). Aron Domżała i Maciej Marton są na 14. miejscu ze stratą ponad siedmiu godzin.

Jedenasty etap wśród kierowców quadów wygrał Brzylijczyk Marcelo Medeiros, a tuż za nim do mety dotarł Kamil Wiśniewski. W klasyfikacji wyścigu pierwszy jest Francuz Alexandre Giroud. Kamil Wiśniewski (+2:44:55) zajmuje trzecie miejsce. W kategorii kierowców samochodów piętnasty do mety dojechał Jakub Przygoński. Pierwszy był Hiszpan Carlos Sainz. Liderem klasyfikacji generalnej jest Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Przygoński i jego niemiecki pilot Timo Gottschalk zajmują szóste miejsce (+1:51:57). Wśród motocyklistów na 12. miejscu był Maciej Giemza, a 22. miejsce zajął Konrad Dąbrowski. Etap wygrał Argentyńczyk Kevin Benavides. Liderem klasyfikacji generalnej jest Brytyjczyk Sam Sunderland. Giemza jest 18. (+2:18:16), natomiast Dąbrowski 27. (+3:34:19). Szóste miejsce w ciężarówkach zajął Darek Rodelwald, mechanik pokładowy w holenderskiej załodze Janusa Van Kasterena. W „generalce” prowadzi Rosjanin Dmitry Sotnikov, a Rodelwald jest piąty. W piątek ostatni 12. etap o długości 680 km z Biszy do Dżeddy.